Vízmű, csatornamű Békekertek, Békéscsaba - e-mail

Segítünk Önnek választani a(z) Vízmű, csatornamű kategóriába tartozó vállalkozások közül Békéscsaba körzetében! Itt talál felhasználói véleményeket és elérhetőségeket, aktuális telefonszámot, címet, nyitvatartási időt, promóciókat és egyéb hasznos információkat.
1 - 1 megjelenítése a 1 találatból.
Jelenleg zárva

Dobozi Út 5, 5600 Békéscsaba

(66) 523 200
1954. július 30-án megalakul Békésen a Társaság jogelődje a Békés Megyei Vízmű és Kútkarbantartó Vállalat. A kezdeti időben a vállalat csak a meglévő fúrt és ásott kutak javítását, tisztítását végezte. Az első új kút fúrására az 1950-es évek végen, az első vízmű építésére 1961. évben, az első vízmű üzemeltetésének elindítására 1962. évben került sor. 1963. január 1-től a cég neve Békés Megyei Víz- és Csatornamű Vállalatra változott, mellyel egy időben kezdődik meg az első csatornamű, a békéscsabai átvétele. A társulat 1964. évben - a megnövekedett szervezeti méret és feladatok miatt - átteszi székhelyét a megyeközpontba, azaz Békéscsabára. Ekkor már kezd kialakulni az egész megyére kiterjedő üzemelési szervezet. 1968. január 1-én Békéscsaba és Orosháza - élve a látszólagos lehetőséggel - rövid időre kilép a vállalatból. Még ugyanebben az évben a bekövetkezett újraegyesüléskor került a cég működtetésébe a békéscsabai Árpád Fürdő. Az újraegyesülési időszakot követően megindult egy mennyiségi és minőségi növekedés. A vállalat kihasználta építőipari kapacitását és jelentős szerepet vállalt a megye vízműveinek építésében, ugyanakkor az építési tevékenység hozadékát fokozatosan és tudatosan üzemeltetési területekre csoportosította. Ennek következtében a cégen belüli arányok megváltoztak és az üzemeltetés lépett előtérbe úgy, hogy a csatornaszolgáltatás részaránya is növekedni kezdett. A társaság üzemeltetési területének gyorsarányú növekedéséből fakadó vízhiány, valamint a vízminőségi problémák megoldására az 1980-as években megindult a regionális rendszerek kialakulása. A regionális rendszerek kialakításával egy időben kezdődött - kihasználva az állam által is támogatott lehetőségeket - a vízminőség-javító program. A program keretében három regionális rendszer alakult ki a megyében.